GY 80cc Cylinder Head (47mm) Non-EGR 64mm Valve - Model MIGY80-4002A-64
GY 80cc cylinder head, 47mm cylinder head, 64mm valve, GY6 scooter parts, non-EGR cylinder head, 139QMB cylinder head, 147QMD engine parts, 144QMC cylinder head, big bore cylinder head, GY6 performance upgrade  GY 80cc cylinder head, 47mm cylinder head, 64mm valve, GY6 scooter parts, non-EGR cylinder head, 139QMB cylinder head, 147QMD engine parts, 144QMC cylinder head, big bore cylinder head, GY6 performance upgrade  High-performance GY 80cc cylinder head with 47mm bore and 64mm valve length. Non-EGR design for maximum power output on GY6 139QMB 144QMC 147QMD engines. Factory-quality big bore upgrade for 4-stroke Chinese scooters.  GY 80cc Cylinder Head 47mm Non-EGR 64mm Valve - GY6 Scooter Performance Parts
GY 80cc Cylinder Head (47mm) Non-EGR 64mm Valve
  • Brand: Mortch Motor
  • Product Code: MIGY80-4002A-64
  • Product Viewed: 826
  • Availability: Pre-Order
  • Pre-Order
  • Weight: 0.95kg
  • Packing Size: 15.00 x 14.00 x 7.00cm
0 reviews / Write a review
Shipping To:
More Quotes
Shipping To:
Enter your destination to get a shipping estimate.
Qty
Pre-Order
  • Description
  • Purchase Records (69)
  • Reviews (0)
  • Tell a Friend
  • Ask a Question
There are 2 Cylinder Head versions being factory installed in GY6 scooter engines. They differ only in the valve length. The old version ships in almost all GY6 scooters and has a valve length of 64 mm. The new version has 69 mm.