GY6 100cc Cylinder Head (50mm) Non-EGR 64mm Valve - Model MIGY90-4002A-64
GY6 cylinder head, 100cc cylinder head, 50mm cylinder head, non-EGR cylinder head, 64mm valve, 139QMB parts, 144QMC parts, 147QMD parts, GY6 scooter parts, scooter cylinder head, GY6 engine parts  GY6 cylinder head, 100cc cylinder head, 50mm cylinder head, non-EGR cylinder head, 64mm valve, 139QMB parts, 144QMC parts, 147QMD parts, GY6 scooter parts, scooter cylinder head, GY6 engine parts  High-quality GY6 100cc cylinder head with 50mm bore, non-EGR design and 64mm valve length. Compatible with 139QMB, 144QMC, 147QMD scooter engines. Factory-installed version for most GY6 scooters. QTY: 18PCs/CTN.  GY6 100cc Cylinder Head 50mm Non-EGR 64mm Valve | 139QMB 144QMC Scooter Parts
GY6 100cc Cylinder Head (50mm) Non-EGR 64mm Valve
  • Brand: Mortch Motor
  • Product Code: MIGY90-4002A-64
  • Product Viewed: 766
  • Availability: Pre-Order
  • Pre-Order
  • Weight: 1.00kg
  • Packing Size: 15.00 x 14.00 x 7.00cm
0 reviews / Write a review
Shipping To:
More Quotes
Shipping To:
Enter your destination to get a shipping estimate.
Qty
Pre-Order
  • Description
  • Purchase Records (34)
  • Reviews (0)
  • Tell a Friend
  • Ask a Question
There are 2 Cylinder Head versions being factory installed in GY6 scooter engines. They differ only in the valve length. The old version ships in almost all GY6 scooters and has a valve length of 64 mm. The new version has 69 mm.